Lipschitz continuous and compact composition operators in hyperbolic classes

Näytä kaikki kuvailutiedot



Pysyväisosoite

http://hdl.handle.net/10138/26022

Lähdeviite

Taskinen , J , Rättyä , J & Pérez-González , F 2011 , ' Lipschitz continuous and compact composition operators in hyperbolic classes ' , Mediterranean journal of mathematics , vol. 8 , no. 1 , pp. 123-135 . https://doi.org/10.1007/s00009-010-0054-z

Julkaisun nimi: Lipschitz continuous and compact composition operators in hyperbolic classes
Tekijä: Taskinen, Jari; Rättyä, Jouni; Pérez-González, Fernando
Muu tekijä: University of Helsinki, Department of Mathematics and Statistics
Päiväys: 2011
Kieli: eng
Sivumäärä: 13
Kuuluu julkaisusarjaan: Mediterranean journal of mathematics
ISSN: 1660-5446
URI: http://hdl.handle.net/10138/26022
Avainsanat: 111 Mathematics
Tekijänoikeustiedot:


Tiedostot

Latausmäärä yhteensä: Ladataan...

Tiedosto(t) Koko Formaatti Näytä
perata.pdf 205.0KB PDF Avaa tiedosto

Viite kuuluu kokoelmiin:

Näytä kaikki kuvailutiedot