Lipschitz continuous and compact composition operators in hyperbolic classes

Visa fullständig post



Permalänk

http://hdl.handle.net/10138/26022

Citation

Taskinen , J , Rättyä , J & Pérez-González , F 2011 , ' Lipschitz continuous and compact composition operators in hyperbolic classes ' , Mediterranean journal of mathematics , vol. 8 , no. 1 , pp. 123-135 . https://doi.org/10.1007/s00009-010-0054-z

Titel: Lipschitz continuous and compact composition operators in hyperbolic classes
Författare: Taskinen, Jari; Rättyä, Jouni; Pérez-González, Fernando
Medarbetare: University of Helsinki, Department of Mathematics and Statistics
Datum: 2011
Språk: eng
Sidantal: 13
Tillhör serie: Mediterranean journal of mathematics
ISSN: 1660-5446
Permanenta länken (URI): http://hdl.handle.net/10138/26022
Subject: 111 Mathematics
Licens:


Filer under denna titel

Totalt antal nerladdningar: Laddar...

Filer Storlek Format Granska
perata.pdf 205.0Kb PDF Granska/Öppna

Detta dokument registreras i samling:

Visa fullständig post