Coefficient estimates for H-p spaces with 0 <p <1

Näytä kaikki kuvailutiedot



Pysyväisosoite

http://hdl.handle.net/10138/324422

Lähdeviite

Brevig , O F & Saksman , E 2020 , ' Coefficient estimates for H-p spaces with 0 <p <1 ' , Proceedings of the American Mathematical Society , vol. 148 , no. 9 , pp. 3911-3924 . https://doi.org/10.1090/proc/14995

Julkaisun nimi: Coefficient estimates for H-p spaces with 0 <p <1
Tekijä: Brevig, Ole Fredrik; Saksman, Eero
Muu tekijä: University of Helsinki, Department of Mathematics and Statistics
Päiväys: 2020-09
Kieli: eng
Sivumäärä: 14
Kuuluu julkaisusarjaan: Proceedings of the American Mathematical Society
ISSN: 0002-9939
URI: http://hdl.handle.net/10138/324422
Tiivistelmä: Let C(k, p) denote the smallest real number such that the estimate vertical bar a(k)vertical bar = 0) a(n)z(n) in the H-p space of the unit disc. We compute C(2, p) for 0 <p <1 and C(3, 2/3), and identify the functions attaining equality in the estimate.
Avainsanat: 111 Mathematics
Tekijänoikeustiedot:


Tiedostot

Latausmäärä yhteensä: Ladataan...

Tiedosto(t) Koko Formaatti Näytä
1905.09547.pdf 250.7KB PDF Avaa tiedosto

Viite kuuluu kokoelmiin:

Näytä kaikki kuvailutiedot