ON A GENERALIZED QUASIHYPERBOLIC CONDITION IN A BOUNDED DOMAIN

Näytä kaikki kuvailutiedot



Pysyväisosoite

http://hdl.handle.net/10138/333159

Lähdeviite

Harjulehto , P , Hurri-Syrjanen , R , Kapulainen , J & Rogovin , S 2021 , ' ON A GENERALIZED QUASIHYPERBOLIC CONDITION IN A BOUNDED DOMAIN ' , Mathematical Reports , vol. 23 , no. 1-2 , pp. 157-173 . < http://imar.ro/journals/Mathematical_Reports/php/2021/Mrc21_1_2.php >

Julkaisun nimi: ON A GENERALIZED QUASIHYPERBOLIC CONDITION IN A BOUNDED DOMAIN
Tekijä: Harjulehto, Petteri; Hurri-Syrjanen, Ritva; Kapulainen, Juha; Rogovin, Sari
Tekijän organisaatio: Geometric Analysis and Partial Differential Equations
Department of Mathematics and Statistics
Päiväys: 2021
Kieli: eng
Sivumäärä: 17
Kuuluu julkaisusarjaan: Mathematical Reports
ISSN: 1582-3067
URI: http://hdl.handle.net/10138/333159
Tiivistelmä: We study properties of bounded domains when the domains satisfy a generalized quasihyperbolic growth condition.
Avainsanat: quasihyperbolic growth condition
Poincare inequality
Whitney cube counting condition
111 Mathematics
Vertaisarvioitu: Kyllä
Tekijänoikeustiedot: unspecified
Pääsyrajoitteet: openAccess
Rinnakkaistallennettu versio: publishedVersion


Tiedostot

Latausmäärä yhteensä: Ladataan...

Tiedosto(t) Koko Formaatti Näytä
14.pdf 325.3KB PDF Avaa tiedosto

Viite kuuluu kokoelmiin:

Näytä kaikki kuvailutiedot