Inverse problems for time-dependent singular heat conductivities - one-dimensional case

Näytä kaikki kuvailutiedot



Pysyväisosoite

http://hdl.handle.net/10138/40820

Lähdeviite

Gaitan , P , Isozaki , H , Poisson , O , Siltanen , S & Tamminen , J P 2013 , ' Inverse problems for time-dependent singular heat conductivities - one-dimensional case ' , SIAM Journal on Mathematical Analysis , vol. 45 , no. 3 , pp. 1675–1690 . https://doi.org/10.1137/120886510

Julkaisun nimi: Inverse problems for time-dependent singular heat conductivities - one-dimensional case
Tekijä: Gaitan, Patricia; Isozaki, Hiroshi; Poisson, Olivier; Siltanen, Samuli; Tamminen, Janne P.
Muu tekijä: University of Helsinki, Department of Mathematics and Statistics
University of Helsinki, Department of Mathematics and Statistics
Päiväys: 2013
Kieli: eng
Sivumäärä: 15
Kuuluu julkaisusarjaan: SIAM Journal on Mathematical Analysis
ISSN: 0036-1410
URI: http://hdl.handle.net/10138/40820
Avainsanat: 111 Mathematics
Tekijänoikeustiedot:


Tiedostot

Latausmäärä yhteensä: Ladataan...

Tiedosto(t) Koko Formaatti Näytä
Gaitan_et_al._Siam_J._Math._Anal._2013.pdf 266.9KB PDF Avaa tiedosto

Viite kuuluu kokoelmiin:

Näytä kaikki kuvailutiedot