Inverse problems for time-dependent singular heat conductivities - one-dimensional case

Visa fullständig post



Permalänk

http://hdl.handle.net/10138/40820

Citation

Gaitan , P , Isozaki , H , Poisson , O , Siltanen , S & Tamminen , J P 2013 , ' Inverse problems for time-dependent singular heat conductivities - one-dimensional case ' , SIAM Journal on Mathematical Analysis , vol. 45 , no. 3 , pp. 1675–1690 . https://doi.org/10.1137/120886510

Titel: Inverse problems for time-dependent singular heat conductivities - one-dimensional case
Författare: Gaitan, Patricia; Isozaki, Hiroshi; Poisson, Olivier; Siltanen, Samuli; Tamminen, Janne P.
Medarbetare: University of Helsinki, Department of Mathematics and Statistics
University of Helsinki, Department of Mathematics and Statistics
Datum: 2013
Språk: eng
Sidantal: 15
Tillhör serie: SIAM Journal on Mathematical Analysis
ISSN: 0036-1410
Permanenta länken (URI): http://hdl.handle.net/10138/40820
Subject: 111 Mathematics
Licens:


Filer under denna titel

Totalt antal nerladdningar: Laddar...

Filer Storlek Format Granska
Gaitan_et_al._Siam_J._Math._Anal._2013.pdf 266.9Kb PDF Granska/Öppna

Detta dokument registreras i samling:

Visa fullständig post